Gminne Centrum Kultury i Rekreacji Jutrosin
Gminne Centrum Kultury i Rekreacji Jutrosin
Gminne Centrum Kultury i Rekreacji Jutrosin
Newsletter
Szukaj
Gminne Centrum Kultury i Rekreacji Jutrosin

Sierpień 2020 - cały rok
P W Ś C P S N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

DROGA DO WOLNOŚCI
W niedzielę, 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości.
KONCERT
Droga do wolności

9 listopada 2014
godz. 18.00
sala GCKiR w Jutrosinie


W tym wyjątkowym koncercie zabierzemy ​publiczność​ w muzyczną, wirtuozowską podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu i ciągłości narodowej w rytmie szlacheckiego poloneza, polskiej muzyki romantyzmu i pieśni narodowo - wyzwoleńczych oraz poezji wieszczów. Towarzyszyć nam będą takie znakomitości jak Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Cyprian Kamil Norwid i ich wielkie dzieła.
​W drugiej części zaprosimy​ publiczność​ do wspólnego śpiewania kanonu rodzimych pieśni patriotycznych, narodowościowych, wyzwoleńczych, wyraźnie znaczących drogę Polaków do niepodległego państwa oraz ludowych​, świadczących o wyjątkowości polskiej kultury i silnych tradycjach narodowościowych, pielęgnowanych przez lata w rodzinnych domach. Zaprezentujemy barwność i różnorodność polskiej, szeroko ujętej twórczości narodowej. To repertuarowe zestawienie polskiej muzyki romantyzmu z narodową, powszechną twórczością, wyrażającą wolę i ducha wolności i suwerenności narodu polskiego, jest symbolicznym wyrazem autonomii ducha narodowego i polskiego dziedzictwa kulturowego, a także trwałego, szczególnego miejsca Polski wśród narodów Europy i świata.
W koncercie usłyszymy między innymi takie utwory jak: "Wojenko, wojenko", "Hej, hej ułani, malowane dzieci", "Rozkwitały pąki białych róż", "Prząśniczka" i wiele innych.

Na koncert zapraszają:
Kierownik zespołu Artes Ensemble
Andrzej Janaszek
Dyrektor GCKiR w Jutrosinie
Krystyna Konieczna

Bilety na koncert do nabycia
w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Jutrosinie,
ul. Mickiewicza 2.
Cena biletu 10 zł.
Zdjęcie: DROGA DO WOLNOŚCI
Gminne Centrum Kultury i Rekreacji Jutrosin